Co jest lepsze oszczędzanie, czy budowanie i odkładanie? A może jeszcze inaczej?

Nie…. Wybacz, nie napiszę jak masz oszczędzać. Nie będę wypisywała porad tych prostych i tych skomplikowanych. Nie podpowiem Ci też, w jaki sposób masz zarządzać swoim budżetem domowym.

Niech Twoja wolność nie będzie obarczana presją pieniądza, bo będziesz zniewolona.

Żyj każdego dnia!

Nie znam Twojej sytuacji życiowej i finansowej, twoich potrzeb. Więc były by to puste słowa i strata Twojego czasu. Takie sobie wróżenie z fusów.  A ja nie jestem wróżką [choć czasami słyszę za plecami czarownica].

Każda z nas co innego lubi, ma inne cele, marzenia, ma inne podejście do pieniędzy i zarządzania nimi. Każda sytuacja jest inna i tak na prawdę, to tylko Ty możesz skutecznie stworzyć swój system porad. System najlepszy bo spełniający Twoje oczekiwania. Ja mimo, że jak wiesz specjalizuję się w tworzeniu indywidualnych planów finansowych, nie dopasuję go tak dokładnie jak Ty to zrobisz.

Mogę Cię wspierać w poznawaniu wiedzy o pieniądzu, planowaniu i finansach. Podzielić się z Tobą tym co wiem i co umiem. Podzielić się wiedzą o narzędziach, sposobach które sprawdziłam i sama używam. Chętnie to zrobię.

Nie będę Ci jednak serwowała żadnych wspaniałych metod. Nie licz, że jak za dotknięciem różdżki Twoja sytuacja od razu się zmieni.

Niezależność finansowa to jest pewien proces a nie  jednorazowy sposób. Powiedziałabym nawet – to jest ciągły proces. To jest budowanie nowych nawyków, wychodzenie z kręgu swojego komfortu. To jest patrzenie na swoją rzeczywistość  długofalowo. Nie tylko tu i teraz, ale za 15 lat, 25 lat i dłużej.  A tego z zasady nie lubimy.

Jeżeli chcesz budować swoje bezpieczeństwo i niezależność finansową to powinnaś po prostu nabyć odpowiednią wiedzę. Poznać zasady planowania i zarządzania swoimi finansami. Tu żadne najwspanialsze pomysły, afirmacje nie pomogą. Bo jak mają pomóc? Nie mając podstawowej wiedzy w zakresie planowania i zarządzania swoimi finansami, każde Twoje działanie będzie nieświadomie torpedować te najwspanialsze pomysły i sprawdzone afirmacje. Decyzje będą błędne, więc z góry skazane na porażkę. Ale jak już zaczniesz, wszystko się zmieni bo i Ty się zmienisz. Jak często podkreślają moi klienci najpierw był bunt, czasami dyskomfort i frustracja a potem …. A potem radość i świat, który stanął przed nimi otworem.

Wiesz mi, Ty też możesz poczuć jak smakuje świadomość swoich możliwości. Jak planując i zarządzając pieniędzmi  tak by było to zgodne z Twoimi wzorcami i potrzebami doświadczyć harmonii i finansowej stabilizacji. Patrzeć ufnie w przyszłość, ciesząc się codziennością.

Jeżeli Cię zainteresowałam to zaglądaj częściej na blog. Być może znajdziesz tu inspirację do swoich sposobów, metod budowania stabilizacji finansowej.

Jeżeli chcesz na bieżąco wiedzieć co nowego opublikowałam na blogu, to zapisz się na newslettera. To nic nie kosztuje, przecież zawsze się możesz z niego wypisać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like