Elżbieta Tokarska

Moja przygoda z finansami rozpoczęła się w 1995 roku, gdy zarejestrowałam swoją pierwszą spółkę – biuro rachunkowe. 
Od lat szkolnych “czułam miętę” do nauk ścisłych, szczególnie matematyki. Moje zainteresowania naturalnie przerodziły się w pasję do świata finansów.
Swoją wiedzę zdobywałam nie tylko na licznych kursach i szkoleniach, lecz także w pracy m.in. podejmując się – z sukcesem – przekształcenia ręcznej księgowości materiałowej na jednolity system księgowy na maszynach cyfrowych. Tak, wiem, to prawdziwy archaizm w dzisiejszym świecie.  A potem nowe projekty i rozliczenia dużych inwestycji. 
I następne wyzwania, które mniej lub bardziej mnie pochłaniały i jednocześnie rozwijały.  O których napisałam poniżej w takim telegraficznym skrócie bo wiem, że chcesz wiedzieć kim jestem.

wykłady, szkolenia

Przez wiele lat prowadziłam wykłady w obszarze tworzenia planów finansowych, ich budżetowania i modelowania zarówno w finansach osobistych jak i firmowych. Były to przede wszystkim moduły uczące absolutnych podstaw zarządzania budżetem domowym (Składniki budżetu gospodarstwa domowego, źródła pochodzenia i optymalne ich wykorzystanie – elementy analizy finansowej), stawiania pierwszych kroków we własnym biznesie (ABC Przedsiębiorczości), podstaw rachunkowości (Podstawy rachunkowości i księgowości w pracy Office Managera), planowania budżetów (Praktyczne aspekty pisania planów finansowych).
W moim dorobku znajdują się również kursy dla specjalistów określonych branż np. Finanse dla Handlowca – Inżyniera dla członków Izby Francuskiej. 
Lubię dzielić się moją wiedzą. Sprawia mi radość patrzenie, jak moi klienci zaczynają czuć się pewnie w zawiłościach świata finansów, nie tylko osobistych, lecz także w skali makro. Czuję dumę, że obdarzyli mnie zaufaniem i mogę ich wspierać swoim doświadczeniem.

Biznes, Rodzina, Lekcje

Planowanie, budżetowanie, analiza i zwykły człowiek, rodzina – ta mieszanka w 2006 roku urzekła mnie i nie tylko mnie. Owocem tego było utworzenie Stowarzyszenia zrzeszającego certyfikowanych doradców finansowych w Polsce, którego jestem jedną ze współzałożycieli.
W latach IX 2007 – VI 2012 byłam członkiem i przewodniczącą komisji rewizyjnej w Europejskiej Federacji Doradców Finansowych – EFFP POLSKA.
Miałam też przyjemność zostania członkiem jury przy obronie prac dyplomowych wymaganych na II stopień Certyfikowanego doradcy finansowego.

To był okres ciekawych doświadczeń,  miałam możliwość uczestniczenia w tworzeniu nowego zawodu i nowych standardów zawodowych doradcy finansowego. 25 lat w biznesie postawiło mnie przed niejednym wyzwaniem. Odrobiłam też w tym czasie wiele trudnych lekcji, zarówno związanych z moimi decyzjami, jak i kryzysami gospodarczymi spadającymi na głowy nas wszystkich. 
Z perspektywy czasu wiem, że wielu z nich mogłabym uniknąć, gdybym umiała patrzeć z różnych płaszczyzn na daną sytuację, miała właściwe narzędzia do określania ryzyka i umiejętnego zabezpieczania się przed nim. 

Niektóre uzyskane certyfikaty

Europejska Akademia Planowania Finansowego

Pani Elżbieta Tokarska uzyskała wysokie oceny od uczestników zajęć. Jej warsztaty pozwoliły na zdobycie przez kursantów cennej wiedzy oraz umiejętności praktycznych

Lora Spielberg

"Vestibulum dapibus odio at nisl consequat, in semper augue auctor. Duis risus felis, pulvinar quis tempus vitae”

Christopher Brown

"Vestibulum dapibus odio at nisl consequat, in semper augue auctor. Duis risus felis, pulvinar quis tempus vitae”

W tej pogoni nie wiadomo za czym, często gubimy to co dla nas tak na prawdę jest najważniejsze. Porozmawiajmy więc o świadomych działaniach. Zaradności. Planowaniu kariery, finansów, rodziny, swojego życia.

Uważasz, że swoją codzienność budujesz w harmonii ze swoim „ja”, umysłem i ciałem? Świadoma swoich potrzeb, emocji, kobiecości? Czy Twoje zaangażowanie dodaje ci siły i energii? Czy działanie zwiększa poziom sukcesu? Myślisz, że już osiągnęłaś sukces czy jeszcze jest przed Tobą?

Powiedz mi czy potrafisz  odrzucać stare nawyki, zmieniać swoje przekonania, uczyć się na błędach innych a nie wciąż na swoich ? Jeżeli tak to zapewne już dawno zmieniłaś zdanie na temat pieniędzy. Prawda? 

Chcę podzielić się z Tobą tym wszystkim co działa i się sprawdza. Dlaczego? Bo myślę, że Ty też nie lubisz ciągle się ograniczać, ciągle sobie odmawiać. Czuć się jakbyś obracała pieniędzmi, które nie są Twoje i tak naprawdę za nim wpłyną już ich nie mieć.

Kobieta z pasją.