Jak zostać osobą proaktywną, świadomą i niezależną finansowo?

PROAKTYWNIE-SPOSÓB-NA-ŻYCIE-....
PROAKTYWNIE-SPOSÓB-NA-ŻYCIE-….

Napisałam poprzednio, że każdy z nas może być proaktywny.

Tak naprawdę wszystko zaczyna się od naszej myśli i wolnego wyboru.

Naszych myśli nikt nie jest nam wstanie odebrać, zmienić. One są takie jak my je wykreujemy. Podążają za tym wszystkim z czym mamy do czynienia w życiu.

Zawsze myśl na papierze. Cel który nie jest zapisany nie jest wcale celem. Jest tylko życzeniem i nie ma w sobie energii.

Brian Tracy

 

Myśli pobudzają wibrację, przekazują emocje i energię zawartą w tych emocjach. Myśli to pewnego rodzaju energia, może być silną energią lub słabą.

Człowiek działa na zasadzie akcji i reakcji czyli w odpowiedzi na jakieś dochodzące do niego
bodźce. Działamy nawykowo a nie wszystkie nasze nawyki są dla nas dobre. Często zdarza się, że są one szkodliwe i dla nas i dla otoczenia. Aby dokonać zmiany w naszym postępowaniu, działaniu trzeba stworzyć przestrzeń między akcja i reakcją na dokonanie wyboru.

Przestrzeń [wolność] wyboru pozwoli nam reagować na bodźce w sposób świadomy, odpowiedzialny i spójny, zgodny z naszym sumieniem, wzorcami. Dając sobie miejsce, czas na wybór możemy zmienić te nawyki, które nie pozwalają nam aktywnie budować swojej niezależności. Przeszkadzają i powodują, że mimo naszych wysiłków drepczemy w miejscu.

Mając już przestrzeń wyboru warto wrócić do naszych myśli. Według koncepcji Voice
Dialogue [dialog z głosem] każdy z nas odgrywa różne role, tak jakbyśmy składali się z wielu „ja”. Zapewne doświadczyłaś nie raz jednocześnie sprzecznych myśli, sprzecznych odczuć. Doświadczamy takiej sprzeczności z zasady, gdy w naszym życiu są jakieś duże zmiany, mamy podjąć ważne „życiowe” decyzje. Im większa jest stawka tym częściej doznajemy różnorodnych uczuć. Prawda?

Abyśmy mogli zmieniać swoją rzeczywistość kreując w dla nas odpowiedni sposób naszym zadaniem jest uświadomienie sobie tej wielości „ja”. Każdej myśli, mojemu „ja” przypisany jest pewien wzorzec energii. Ten nieskończony szereg wzorców energii tworzy naszą osobowość. Każdemu wzorcu energii „ja” odpowiada inna przeciwstawna energia „ja” np. ciężko pracujący człowiek, który wciąż dąży do osiągnięcia jeszcze większego sukcesu i jego przeciwstawne dążenie, które uwielbia próżnować i mniej przejmuje się realizacją celów.

Dlaczego o tym Ci piszę? Bo wiem jak ważne jest zrozumienie pewnych mechanizmów
rządzących Tobą czy Mną. Znając je będziesz mogła przestać się obwiniać. W bardziej
skuteczniejszy sposób kontrolować swoje wybory. Spójny, asertywny sposób budować swoją rzeczywistość w której również mieści się Twoja niezależność finansowa.

W następnym poście pokażę Ci pewne podstawowe wzorce byś mogła w szybki sposób je lokalizować gdy będą chciały sabotować twoje wybory i wpływać na ich przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like