Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie. Autor: T. Eker Harv

” Ta książka wyjaśnia, dlaczego niektórzy ludzie w sposób naturalny dochodzą do bogactwa ….. “- Robert G. Allen [autor Multiple Streams of Income]“T. Harv Eker jest niesamowity! Potrafi przykuć uwagę czytelników, motywować ich, oświecić i przekazać im wiedzę w taki sposób, że mogą ją przyswoić…..” – Jay Conrad Levinson [autor Guerrilla Marketing]” To najbardziej poruszająca, przekonująca i praktyczna książka o biznesie, jaką kiedykolwiek będziesz mógł przeczytać….” – Brian Tracy [autor Getting Rich Your Own Way]” Jeśli kłócicie się o pieniądze, to pewnie dlatego, że macie niedopasowane ich schematy….” – John Gray [autor Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus]” Studiuj tę książkę tak, jakby od tego zależało twoje życie …. finansowo pewnie będzie!” – Anthony Robbins [trener osobistych osiągnięć o międzynarodowej renomie] I wiele innych pozytywnych recenzji. Książka wspaniale przetłumaczona. Czyta się z zaciekawieniem.
Autor w obrazowy sposób pokazuje różnice w podejściu do pieniędzy i bogactwa między ludźmi, którzy osiągnęli finansowy sukces i ludźmi, którzy borykają się z problemami finansowymi. Jak sam autor podkreśla zawarte w książce rady odzwierciedlają jego spostrzeżenia oraz własne doświadczenie.
“Jeżeli Twój sukces jest niewystarczający, borykasz się z problemami finansowymi, jesteś jak na karuzeli raz na górze raz na dole tzn., że tak masz zaprogramowany swój schemat finansowy. Jeżeli oczekujesz zmian to musisz zmienić i przestawić na nowe swój schemat finansowy”
Człowiek zawsze dostaje to czego podświadomie chce, a nie to co mówi, że chce. Więc jeżeli mówisz, że chcesz być bogata a ciągle podświadomie oczekujesz następnych kłopotów finansowych to tak naprawdę nie chcesz być bogatą lub nie jesteś gotowa na przyjęcie bogactwa do swojego życia.
Spróbuj ustalić, co pieniądze naprawdę dla Ciebie znaczą. Jaki jest Twój schemat finansowy? Czy jesteś nastawiona na odkładanie czy na wydawanie pieniędzy? Czy jesteś nastawiona na zarządzanie swoimi pieniędzmi?
Pamiętaj, że Twój świat wewnętrzny odzwierciedla Twój świat zewnętrzny. Więc jeżeli uważasz, że nie zasługujesz na dobrobyt bo nie jesteś dobra to stworzysz właśnie taką swoją rzeczywistość. Kluczem jest zrozumienie, że masz do czynienia ze schematami pieniędzy a nie z samymi pieniędzmi.
Więc jeżeli odkładasz na czarną godzinę – to tak jak samospełniająca się przepowiednia – będzie Ci ciągle brakowało pieniędzy bo ciągle będziesz miała czarną godzinę. Odkładaj na konkretny cel, wydatek, przyjemność, wydarzenie itd.
Elu, Kasiu, Asiu, Moniko, … kobieto, jeśli nie idzie Ci tak jak byś sobie życzyła, to znaczy to tylko tyle, że czegoś jeszcze nie wiesz. Myśl tak jak myślą bogaci i rób to, co oni robią. Pamiętając, o tym, że istnieją zewnętrzne prawa dotyczące pieniędzy i wewnętrzne prawa dotyczące pieniędzy. Zewnętrzne – wiedza o biznesie, zarządzanie pieniędzmi, strategia inwestycyjna, planowanie itd.
Wewnętrzne – przekonania, cechy, nawyki, myśli, pewność siebie, determinacja, relacje, zaufanie, działanie mimo lęku, dyskomfortu, niewygody itp., czyli Twój charakter, sposób myślenia i Twoje przekonania.
ZASADA BOGACTWA 1
Twoje dochody mogą urosnąć tylko tyle, ile TY!

W książce znajdziesz jeszcze 42 zasady bogactwa, zestawy i ćwiczenia. Polecam wszystkim osobom, które chcą rozwijać się i odnosić sukcesy.